EKSPERCI WYNAJMU SAMOCHODóW W USA

Jak szybko skrócić czas oczekiwania na wypożyczenie samochodu dzięki “Skip the Counter”

Czy masz dość stania w długich kolejkach po przylocie do USA tylko po to, aby odebrać swoje auto? W takim razie będziesz zachwycony dodatkową usługą tzw.„Skip the Counter”, którą oferują różne wypożyczalnie samochodów.

Co to jest „Skip the Counter”?

„Skip the Counter”, znane również jako „Skip the Line” lub „Express Pick-up”, pozwala na bezpośredni odbiór auta po przybyciu na lotnisko lub w innym miejscu wynajmu. Możesz pominąć punkt obsługi klienta z często długimi kolejkami, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Dokładne nazwy tej usługi i warunki mogą się różnić w zależności od dostawcy pojazdów, ale zasada jest taka sama. Oto przegląd najpopularniejszych wypożyczalni samochodów:

 • Alamo
  Program „Alamo Skip the Counter” pozwala Ci zameldować się z wyprzedzeniem. Po przybyciu na lotnisko możesz od razu udać się po swój samochód.
 • AVIS
  Dzięki „AVIS Preferred Service” możesz pominąć okienko obsługi klienta i bezpośrednio pójść po swoje auto. Aby móc korzystać z tej usługi, musisz jednak być członkiem programu AVIS Preferred.
 • Budget
  W Budget dostępna jest podobna opcja tzw. „Budget Fastbreak”. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja online.
 • Dollar
  Dollar oferuje usługę „Dollar Express”. Musisz być członkiem programu Dollar Express Rewards, aby móc skorzystać z tej oferty.
 • Enterprise
  Enterprise nie ma bezpośredniego odpowiednika „Skip the Counter”. Jednak nie musisz się zniechęcać, ponieważ Enterprise często oferuje doskonałą obsługę klienta, która pomoże Ci przyspieszyć proces rejestracji.
 • Hertz
  Hertz oferuje również „Skip the Counter”. Aby móc skorzystać z tej usługi, musisz być członkiem programu Hertz Gold Plus Rewards.
 • National
  W National możesz pominąć punkt obsługi klienta dzięki „Emerald Club”. Aby z tego skorzystać, musisz być członkiem Emerald Club.
 • Sixt
  Sixt oferuje podobną opcję tzw. „Sixt Express”. Aby z niej skorzystać, musisz się wcześniej zarejestrować online.
 • Thrifty
  W Thrifty możesz pominąć okienko obsługi klienta dzięki „Blue Chip Rewards”.
 • Jak korzystać z „Skip the Counter”?

  W prawie wszystkich wypożyczalniach musisz być członkiem odpowiedniego programu lojalnościowego, aby móc skorzystać ze „Skip the Counter”. Rejestracja w tych programach jest zwykle bezpłatna i można ją dokonać online. Podczas rejestracji musisz podać swoje dane osobowe oraz dane swojego prawa jazdy i karty kredytowej. Inni dostawcy, jak na przykład Alamo, oferują „Skip the Counter” bez wcześniejszej rejestracji w programie członkowskim.

  Zazwyczaj musisz najpierw zameldować się w wypożyczalni aut (online check-in), aby dostać umowę wynajmu. Następnie otrzymasz tzw. „Pickup Ticket”, który najlepiej wydrukować i dołączyć do dokumentów podróżnych. Z tym biletem możesz iść na lotnisku bezpośrednio na parking, wybrać samochód odpowiedniej klasy i podjechać do punktu wyjścia. Tam pokażesz bilet odbioru, kartę kredytową używaną do rezerwacji oraz prawo jazdy. Nic więcej.

  Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie stacje oferują „Skip the Counter”. Zwykle na stronach internetowych poszczególnych wypożyczalni samochodowych znajdziesz listę stacji, które oferują tę usługę.

Jak znaleźć samochód do wynajęcia w najlepszej cenie:

Szczegóły Twojego wynajmu samochodu

Aktualna cena wynajmu samochodu  
 
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola powyżej
Znajdź najlepszą cenę wynajmu samochodu